„Święto konstytucji” – Sławno, 03.05.2023 r.

Dzisiejsze obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w 232. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie ustawy regulującej organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli zainaugurowano mszą w intencji Ojczyzny w sławieńskim kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Następnie na cmentarzu komunalnym, przed Pomnikiem Poległych Żołnierzy oraz przy Krzyżu Katyńskim i obeliskiem upamiętniającym harcerzy – obrońców Grodna w 1939 r., odbyła się uroczystość złożenia wiązanek kwiatów i zapalenia biało-czerwonych zniczy, w której uczestniczyli między innymi przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, członkowie Komendy Hufca ZHP Sławno, instruktorzy i harcerze, delegacje służb mundurowych, kombatantów oraz miejskich placówek oświatowych. Poczty sztandarowe Hufca Sławno i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz warty honorowe wystawiła 12. Leśna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Drzewianie”, natomiast w imieniu społeczności harcerskiej kwiaty złożyli hm. Danuta Sikora, pwd. Dorota Jeż i phm. Michał Fleran, a znicze zapalili pwd. Julia Kotecka i pwd. Cyprian Roczeń.

hm. Jacek Błaszczyk