Dzień Flagi RP – Sławno, 02.05.2023 r.

2 maja na placu ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sławnie odbyły się uroczystości miejskich obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Impreza patriotyczna poświęcona jednemu z najważniejszych symboli narodowych przebiegła według ceremoniału wojskowego, a rozpoczęła się złożeniem meldunku Komendantowi Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie. Następnie przy dźwiękach Hymnu Narodowego i w asyście Kompanii Honorowej na maszt wciągnięta została flaga państwowa. Poczty sztandarowe Hufca ZHP Sławno, Związku Drużyn ZHP Gminy Malechowo oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wystawiły 3. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska ,,Cichociemni” z Darłowa, 12. Leśna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Drzewianie” ze Sławna i 27. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Zdobywcy” z Ostrowca. Ponadto w wydarzeniu, które zakończyło się koncertem Orkiestry Wojskowej z Koszalina, defiladą pododdziałów i pokazem sprzętu wojskowego, udział – oprócz mieszkańców, władz samorządowych, Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej – wzięli także członkowie Komendy Hufca, kręgów instruktorskich „Sami Swoi” i „Wiarusy” oraz patrole drużyn.

hm. Jacek Błaszczyk