Lato na stanicy – Jarosławiec 2009

GlowneJuż blisko 700 amatorów harcerskiej przygody gościło w Stanicy Harcerskiej „Leśna Polana” w Jarosławcu. W trwającej od 19 czerwca akcji letniej Hufca Sławno wzięły udział drużyny obozowe z Białegostoku, Darłowa, Chorzowa, Głowna, Katowic, Koszalina, Krotoszyna, Prudnika oraz młodzież z niemieckiego Duisburga (projekt wymiany realizowany w ramach programu Europejskich Mostów Przyjaźni przez 13 Darłowską

Wielopoziomową Drużynę Harcerską „Szare Szeregi”), a także dzieci z Kazachstanu i Ukrainy, które po raz kolejny odwiedziły nadmorski ośrodek za pośrednictwem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” ze Stargardu Szczecińskiego. Najliczniejszą grupę stanowią członkowie Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Katowicach. Młodzi adepci sztuki pożarniczej wypoczywając, realizują program będący wielką atrakcją dla pozostałych uczestników zgrupowania. Funkcję komendanta pierwszego turnusu pełnił hm. Ryszard Sobczak, drugim kieruje hm. Helena Zawada. Stale modernizowana i posiadająca wyjątkowy klimat baza sławieńskiego Hufca od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. W roku ubiegłym w „Leśnej Polanie” wypoczywało blisko 1300 osób. Rok 2009 będzie rekordowym. Wszystkim kolonistom życzymy udanego wypoczynku i wyłącznie słonecznej pogody.

Biuro KH