“Dzień Flagi RP” – Sławno, 02.05.2024 r.

2 maja na sławieńskim rynku – placu ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego odbyły się miejskie obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystości, którą rozpoczęto złożeniem meldunku Komendantowi Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie, asystowały poczty sztandarowe, między innymi Hufca ZHP Sławno oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – wystawione przez harcerzy 12. Leśnej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Drzewianie”.  Następnie przy dźwiękach Hymnu Narodowego oraz w asyście Kompanii Honorowej na maszt wciągnięto flagę państwową. Uroczystość zakończono koncertem Orkiestry Wojskowej w Koszalinie i Orkiestry Dętej im. Ziemi Sławieńskiej, defiladą żołnierzy oraz pokazem sprzętu wojskowego. Udział w niej wzięli, oprócz harcerzy z „Dwunastki”, patroli darłowskiej 3. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Cichociemni”, 4. Drużyny Wędrowniczej „Haidowie”, członkowie Komendy Hufca ZHP Sławno, instruktorzy z 7. Kręgu Instruktorskiego „Sami Swoi” i 2. Kręgu Seniora „Wiarusy”.

hm. Jacek Błaszczyk