“Święto 3 Maja” – Sławno, 03.05.2024 r.

„Niech pokolenia pokoleniom podają pamiątkę dnia tego” – dnia, w którym 233 lata temu w Polsce uchwalono konstytucję, pierwszą w Europie ustawę regulującą organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Uroczyste obchody tego wydarzenia zainaugurowano mszą w intencji Ojczyzny w sławieńskim kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z udziałem pocztów sztandarowych służb mundurowych, organizacji kombatanckich, miejskich szkół oraz Hufca ZHP Sławno. Następnie na cmentarzu komunalnym, przed Pomnikiem Poległych Żołnierzy oraz przy Krzyżu Katyńskim i obeliskiem upamiętniającym harcerzy – obrońców Grodna w 1939 r., w asyście wart honorowych wystawionych przez 12. Leśną Wielopoziomową Drużynę Harcerską „Drzewianie” odbyła się uroczystość złożenia wiązanek kwiatów i zapalenia biało-czerwonych zniczy, W imieniu zuchów, harcerzy oraz instruktorów naszego Hufca kwiaty z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja kwiaty złożyła delegacja w składzie: komendant hm. Ryszard Sobczak, hm. Danuta Sikora – zastępczyni komendanta i pwd. Dorota Jeż – skarbniczka hufca.

hm. Jacek Błaszczyk