„Dzień zdrowia” – Kopnica, 07.04.2022 r.

07.04.2022 r. 50. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Władysława Sikorskiego wspólnie z uczniami drugiej klasy, dziećmi oddziałów przedszkolnych oraz Małym Samorządem Uczniowskim Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy zorganizowała akcję edukacyjną z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Głównym celem projektu była promocja zdrowego stylu życia poprzez upowszechnianie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej. Podczas akcji dzieci zaprezentowały społeczności szkolnej piosenki i wiersze o tematyce prozdrowotnej, natomiast członkowie drużyny i samorządu przygotowali kiermasz zdrowych kanapek i soków owocowych, z którego cały dochód przeznaczono na pomoc dla dotkniętej wojną Ukrainy. Światowy Dzień Zdrowia to święto, w którego trakcie w sposób szczególny zwraca się uwagę na problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie. To także dzień wszystkich tych, którzy za swoje powołanie uznali niesienie pomocy drugiemu człowiekowi w trudnym czasie choroby. Święto ustanowione zostało przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 r. Obchodzone jest od 1950 r. 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO.

phm. Anida Krawiecka