„HarcSport 2023” – Sławno, 24.03.2023 r.

24 marca w sali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sławnie odbyła się kolejna edycja hufcowego turnieju gier i zabaw sportowych „HarcSport”. Do jego założeń należą przede wszystkim upowszechnianie wśród członków gromad i drużyn różnego rodzaju dyscyplin sportowych, zachęcanie do aktywności fizycznej, ale także do rozwijania umiejętności prowadzenia pozytywnej rywalizacji i współdziałania w zespole. „HarcSport” to również doskonała okazja do umacniania relacji między jednostkami działającymi na co dzień w różnych miejscowościach naszego powiatu. Sportowe zmagania rozpoczęto apelem, w czasie którego podsumowano zorganizowany wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną konkurs plastyczny pn. „Zdrowe i bezpieczne ferie zimowe” i wręczono nagrody autorom zwycięskich prac. Ceremonii tej dokonały pani Renata Grzelak – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sławnie oraz pani Kamila Sawosz – młodsza asystentka PSSE. Następnie po złożeniu meldunku o gotowości do zajęć i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa, dwanaście czteroosobowych zespołów przystąpiło do rozgrywek poprowadzonych instruktorów Związku Drużyn ZHP Gminy Malechowo – druhnę Sylwię Hutman i druha Marka Jarosza. W pionie zuchowym olimpijskie laury i miana mistrzów sportu wywalczyła reprezentacja 7. Gromady Zuchowej „Kosmiczna Gromada” z Ostrowca (drużynowa pwd. Grażyna Jarosz). Tytuł I wicemistrza zdobyły zuchy z 50. Wielopoziomowej DH im. Władysława Sikorskiego z Kopnicy (drużynowa phm. Anida Krawiecka), a II wicemistrza – druga szóstka „Kosmicznej Gromady” działającej w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu. W kategorii drużyn harcerskich zwycięstwo odniosły patrole: 27. Wielopoziomowej DH im. Jerzego Kukuczki z Ostrowca (drużynowy phm. Marek Jarosz) – miejsce I, 50. Wielopoziomowej DH im. Władysława Sikorskiego ze Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy – miejsce II i 3. Wielopoziomowej DH „Cichociemni” z Darłowa (przyboczny pwd. Mariusz Iwko) – miejsce III. W grupie starszoharcerskiej mistrzami turnieju została reprezentacja 27. Wielopoziomowej DH „Zdobywcy” im. Jerzego Kukuczki. Tuż za nimi uplasował się zespół harcerzy starszych z 3. Wielopoziomowej DH „Cichociemni” z Darłowa, a na miejscu trzecim – harcerek z 12. Leśnej Wielopoziomowej DH „Drzewianie” ze Sławna. Gratulacje! Finalistów „HarcSportu” uhonorowano pucharami, natomiast pozostałych okolicznościowymi dyplomami za udział i wspaniałą zabawę. Na zakończenie turnieju wszystkich uczestników zaproszono na posiłek regeneracyjny. Komenda Hufca ZHP Sławno pragnie podziękować drużynowym za przygotowanie młodych adeptów sportu, a także panu Krzysztofowi Kowalczykowi – dyrektorowi miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pani Anecie Świątek – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 i panu Pawłowi Michalikowi – nauczycielowi wychowania fizycznego w SP 2 oraz członkom 7. Kręgu Instruktorskiego „Sami Swoi” w Sławnie za pomoc w realizacji tego projektu wychowawczego

hm. Jacek Błaszczyk