BŚP: „Światło dla Ciebie”

„Nieś w sobie Płomień, którego Betlejemskie Światło Pokoju jest znakiem, nieś nie tylko w grudniu i nie tylko od Święta. Bądź uczciwym harcerzem, który słowa Przyrzeczenia Harcerskiego wypełnia treścią i się im nie sprzeniewierza. Dla którego Prawo Harcerskie jest kodeksem postępowania i sposobem na rozwiązywanie problemów i dylematów. W Betlejem rozpaliło się przed dwoma tysiącami lat Światło dla Ciebie, teraz w znaku Betlejemskiego Światła Pokoju trafia w twoje ręce. Strzeż go jak najcenniejszego skarbu i pomnażaj, dzieląc się z innym.”

ks. Marek Kiedrowicz

Płomień z Betlejem do powiatu sławieńskiego dotrze za pośrednictwem patroli 3. Próbnej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Cichociemni” (18 grudnia do Darłowa) i 12. Leśnej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Drzewianie” (19 grudnia do Sławna) biorących udział w chorągwianej Świątecznej Grze Miejskiej w Szczecinie, a następnie wyruszy do poszczególnych związków drużyn ZHP. Tegoroczny harmonogram przekazywania BŚP: 18.12, godz. 18.00 – kościół pw. św. Gertrudy w Darłowie; 19.12, od godz. 12.00 – Dom Harcerza w Sławnie; 20.12, godz. 09.00 – Urząd Gminy w Malechowie; 20.12, godz. 18.00 – kościół pw. św. Antoniego w Sławnie; 21.12, godz. 18.00 – kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sławnie; 22.12, godz. 13.00 – Urząd Gminy w Postominie; 22.12, godz. 17.00 – Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Darłowie.

Biuro Hufca ZHP