„Majowe święta” – maj 2021 r.

Maj to miesiąc, w którym obchodziliśmy jedne z najbardziej kolorowych i radosnych świąt państwowych: Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja. Również w tym miesiącu mieszkańcy Sławna celebrowali siedemset czwarty jubileusz nadania praw miejskich grodowi nad Wieprzą i Moszczenicą. Z okazji tych niezwykłych wydarzeń przygotowaliśmy różnorodne zadania. W związku z sytuacją epidemiczną, większość z nich realizowano indywidualnie, w małych grupach lub w formie elektronicznej. Mimo wszystko, zaangażowanie członków gromad i drużyn było duże – efekty prezentujemy w hufcowej galerii. Pierwszym etapem hufcowej propozycji było wykonanie zdjęć z flagą państwową – narodowym symbolem, od wieków towarzyszącym Polakom podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, w momentach wzruszeń oraz radości. Drugi etap to staranne pokolorowanie wybranych grafik, rozwiazywanie krzyżówek i rebusów związanych z historią Polski, a także poszukiwanie wiadomości oraz zdobywanie sprawności zuchowych i harcerskich – również realizowanie własnych zadań w ramach prób na gwiazdki i stopnie. W ostatnim elemencie „Majowych świąt” – poświęconemu Dniom Sławna – należało przede wszystkim zapoznanać się z historią miasta i sprawdzić swoją wiedzę przy pomocy tematycznej krzyżówki oraz graficznej zgadywanki, a także wybrać i pokolorować właściwy herb Sławna, posługując się przy tym zasadami sztuki heraldycznej. Dziękujemy tym jednostkom, które przesłały swoje relacje. Są to: 6. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Dzieci Neptuna” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sławnie – drużynowa hm. Barbara Sobczak, 7. Gromada Zuchowa „Kosmiczna Gromada” z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu – drużynowa pwd. Grażyna Jarosz, 12 Leśna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Drzewianie” ze Sławna – drużynowy phm. Michał Fleran, 25. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. ppor. Emilii Gierczak ze Szkoły Podstawowej w Postominie – drużynowa phm. Anna Wegner, 27 WDH im. Jerzego Kukuczki z OstrowcaZespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu – drużynowy phm. Marek Jarosz oraz 50. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Władysława Sikorskiego ze Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy – drużynowa phm. Anida Krawiecka.

hm. Jacek Błaszczyk