Chorągwiany „Parasol”

Sytuacje trudne zdarzają się zarówno w pracy z gromadą/drużyną, jak i w naszym codziennym funkcjonowaniu w grupie instruktorów, przyjaciół. Czasami nie umiemy się w nich odnaleźć i mimo ogromnej chęci i potrzeby nie potrafimy znaleźć pomocnych rozwiązań. Może nam wtedy towarzyszyć poczucie bezradności, strachu lub potrzeba wycofania się – czasem intuicyjnie szukamy najlepszych form wsparcia. Z takiej właśnie potrzeby wsparcia powstał ten portal – „Parasol”. Mamy nadzieję, że będzie on także dla Ciebie właściwym miejscem, w którym odnajdziesz wiedzę pozwalającą lepiej radzić sobie z trudnościami, jakie mogą spotkać Twoich podopiecznych oraz Ciebie w Twojej pracy instruktorskiej. „Parasol” to portal który ma Tobie pomóc: w zrozumieniu sytuacji w których się znajdujesz, wskazać optymalne sposoby postępowania w sytuacjach trudnych, w poszerzeniu wiedzy na temat sytuacji trudnych w funkcjonowaniu jednostki. Portal nie jest miejscem: gdzie otrzymasz przepis na właściwe postępowania w każdej z możliwych sytuacji, gdzie otrzymasz wiedzę, która ma zastosowanie zawsze i wszędzie. Pamiętaj, że  każde zdarzenie jest inne, że każdy człowiek reaguje odmiennie w trudnych momentach, dlatego zawsze należy postępować uwzględniając indywidualną  sytuację. Zapraszamy: http://parasol.zachpom.zhp.pl/

hm. Jacek Błaszczyk