Harcerska Akcja Letnia 2020

Pomimo sytuacji epidemicznej w kraju i wielu obostrzeń związanych z COVID-19, akcja letnia będzie prowadzona. Wypoczynek dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych w stanicy Hufca „Leśna Polana” w Jarosławcu zorganizowany zostanie zgodnie z aktualnymi wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej i wewnętrznymi procedurami Związku Harcerstwa Polskiego. Jako Komenda jesteśmy przygotowani do wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń służących pobytowi uczestników form wypoczynku w naszym ośrodku, korzystaniu z wyżywienia oraz dostępnej infrastruktury. Tegoroczne zgrupowania obozów odbywać się będą wyłącznie w oparciu o własne propozycje programowe grup, które będą dostosowane do aktualnych wymogów. Planując HAL 2020, na bieżąco współpracujemy ze stacją sanitarno-epidemiologiczną oraz służbami mającymi wpływ na bezpieczny wypoczynek nie tylko podczas zagrożenia epidemicznego. Długo oczekiwany powrót do bezpośredniej działalności jednostek harcerskich nie będzie należał do łatwych, jednak nasze doświadczenie i dyscyplina pozwolą na to, aby Harcerska Akcja Letnia – podstawowa forma podsumowania rocznej pracy – przebiegła bezpiecznie i przyniosła oczekiwane efekty. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu: slawno@zhp.pl oraz śledzenia serwisu: https://zhp.pl/wracamy/

hm. Jacek Błaszczyk