ZHP: wracamy do działalności

Główna Kwatera ZHP uchyla dotychczasowe ograniczenia w działalności jednostek ZHP, ustalając jednocześnie zasady przywracania działalności, które publikujemy na niniejszej stronie internetowej. Powrót do bezpośredniej działalności harcerskiej przebiegać będzie w czterech etapach. Od 22 maja 2020 r. możliwe będą spotkania kadry – zbiórki instruktorskie, zbiórki władz ZHP (16+) – grupy do 10 osób, a także formy szkoleniowe dla kadry (16+) bez noclegu – grupy do 10 osób. Od 25 maja 2020 r. możliwe będą zbiórki zastępów – grupy do 10 osób po uprzednim spotkaniu komendy hufca z drużynowymi i poinformowaniu ich o zasadach bezpieczeństwa, zbiórki drużyny/gromady – przy założeniu pracy w grupach do 10 osób po uprzednim spotkaniu komendy hufca z drużynowymi i poinformowaniu ich o zasadach bezpieczeństwa. Spotkanie dla większej niż 10 osób grupy drużynowych należy zorganizować on-line. Od 5 czerwca 2020 r. możliwe będą spotkania kadry – zbiórki instruktorskie, zbiórki władz ZHP (16+) – grupy do 20 osób, formy szkoleniowe dla kadry (16+) z ewentualnym noclegiem – do 20 osób pracujących w grupach maksymalnie 10-osobowych. Od 26 czerwca 2020 r. możliwe będą także formy szkoleniowe dla kadry (16+) z ewentualnym noclegiem – na zasadach HAL z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego. Szczegółowe informacje pod adresem: https://zhp.pl/wracamy/

hm. Jacek Błaszczyk