Konkurs grantowy 1% – Sławno, 11.02.2020 r.

Nabór wniosków w wiosennej edycji programu grantowego „1% OPP – Sami Swoi” dobiegł końca. 11. lutego br. zespół w składzie: hm. Jacek Błaszczyk – komendant 7. Kręgu Instruktorskiego „Sami Swoi” w Sławnie, hm. Halina Stasiak – przewodnicząca Komisji Rewizyjnej i pwd. Dorota Jeż – skarbniczka Hufca ZHP Sławno dokonał oceny złożonych projektów i podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania zadań programowych zaproponowanych przez trzy jednostki organizacyjne Hufca Sławno. Pierwszą propozycją jest gra terenowa organizowana z okazji Dnia Myśli Braterskiej w dniu 29.02.2020 r. przez 12. Leśną Wielopoziomową Drużynę Harcerską „Drzewianie” w Sławnie (drużynowy pwd. Michał Fleran), drugą – „Wiosna, wiosna ach to ty”, czyli rajd pieszy przygotowywany 21.03.2020 r. przez 8. Wielopoziomową Drużynę Harcerską „Gryf” w Staniewicach (drużynowa phm. Emilia Foryś), a trzecią – obchody Światowego Dnia Zdrowia pn. „Zdrowe odżywianie – zdrowe dzieci” – piknik integracyjny zaplanowany przez 50. Wielopoziomową Drużynę Harcerską im. Władysława Sikorskiego w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy (drużynowa phm. Anida Krawiecka) w dniu 06.04.2020 r. Wysokość dotacji przeznaczonych na wsparcie poszczególnych zadań uzależniona była od zgodności z Harcerską Metodą Wychowawczą, zakładanymi celami i rezultatami imprez, zasięgiem działania oraz pomysłem na wykorzystanie funduszy. Łączna kwota środków przyznanych w pierwszym etapie konkursu grantowego Kręgu Instruktorskiego „Sami Swoi” wyniosła 450 zł.

hm. Jacek Błaszczyk