„Lokalny patriotyzm” – Sławno, 23.11.2019 r.

23. listopada br. zastęp „Teiwannaz” 12. Leśnej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Drzewianie” ze Sławna w ramach cyklu projektów edukacyjnych realizowanych przez Hufiec ZHP Sławno finansowanych ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030 zorganizował dla jednostek organizacyjnych 1. Związku Drużyn ZHP Miasta i Gminy Sławno grę terenową pn. „Lokalny patriotyzm”.W imprezie podsumowującej obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – oprócz pozostałych zastępów „Drzewian” – udział wziął patrol 6. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Dzieci Neptuna” ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławnie oraz przyszli członkowie nowopowstającej drużyny harcerskiej ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Warszkowie. Zbiórkę rozpoczęto przed budynkiem dawnego Gimnazjum Miejskiego nr 1, a następnie – po otrzymaniu kart patrolowych i map okolicy – wyruszono na trasę. Punkty z zadaniami były różne – teoretyczne i praktyczne – od śpiewania hymnu, przez rozwiązywanie kwizów, ćwiczenia na spostrzegawczość, aż po udzielanie pierwszej pomocy. Gra, oprócz integracji jednostek związku drużyn, miała na celu pokazanie harcerzom, w jaki sposób można obecnie okazywać patriotyzm, szczególnie ten lokalny i robić to z radością. Przedsięwzięcie „Teiwannaz” oparte było o wymagania sprawności „Młody obywatel”, dlatego wszyscy „harcerscy” uczestnicy gry taką sprawność otrzymali. Uroczyste wręczenie plakietek potwierdzających realizację zadania odbyło się podczas ogniska z udziałem drużynowego „Drzewian” oraz hm. Barbary Sobczak – komendantki ZD ZHP Miasta i Gminy Sławno.

pwd. Michał Fleran HO