Europejskie Dni Dziedzictwa – Darłowo, 14.09.2019 r.

GłówneW sobotę, 14 września 2019 r., druhny Klaudia Góra i Oliwia Rogala z 50. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Władysława Sikorskiego ze Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Kopnicy wraz z drużynową wzięły udział w spotkaniu pokoleń pod nazwą „Na końcu tej drogi w Polskę się spleciemy”, przygotowanym w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Na zaproszenie pani Renaty Potomskiej – organizatora imprezy, nasze zuchenki zaśpiewały w darłowskim Zamku Książąt Pomorskich piosenki „Taki kraj” i „Co to jest niepodległość” – ich występ wywołał wśród słuchaczy ogromny aplauz. W tym kulturalnym wydarzeniu wzięła również udział reprezentacja 13. Darłowskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Szare Szeregi” oraz nowo powołany komendant Hufca ZHP Sławno – hm. Ryszard Sobczak. Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

phm. Anida Krawiecka