Wiosenne czarowanie w Legionowie – 20-22.04.2018 r.

Wiosenne czarowanieW dniach 20-22.04.2018 r. odbył się IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej w Legionowie „Wiosenne Czarowanie – w drogę z nami”. Czwarty raz wystąpili w nim harcerze 27. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Jerzego Kukuczki z Ostrowca. I po raz kolejny zapisali się w historii festiwalu. W tym roku wystąpiły dwa zastępy z drużyny. W bardzo silnej konkurencji (wystąpiło 16 wykonawców) „Zdobywcy” zajęli wysokie miejsce trzecie, a harcerze młodsi „Czwartacy” zdobyli wyróżnienie. „Zdobywcy” wystąpili w składzie: Ewa Barcikowska, Patrycja Chachura, Julia Kotecka, Laura Subicka, Amelia Jarotek, Dominika Hutman i Paulina Mora przy akompaniamencie dh. Jarosława Górnego. Zespół wzmocniły harcerki „Czwartaków”, Joanna Wesołowska, Julia Starczewska i Daria Zielniewicz. W zastępie czwartaków zaprezentowali się: Joanna Wesołowska, Wiktoria Jarosz, Julia Starczewska, Daria Zielniewicz, Karolina Jarosz, Robert Surdy, Hubert Podpłoński i Dominik Korotusz przy akompaniamencie phm. Marka Jarosza. Zespół grą na kahonie wzmocniła harcerka „Zdobywców” Amelia Jarotek. W działaniach festiwalowych i w zwiedzaniu Warszawy wspomagały harcerzy Pani Paulina Barcikowska i przyboczna 27. WDH sam. Kamila Podpłońska.

phm Marek Jarosz