„Świąteczne warsztaty” – Ostrowiec, 08.12.2023 r.

Okres przedświąteczny to czas szczególny, właśnie wtedy myśli skupiamy na innych ludziach, otwieramy się na ich potrzeby. Każdy gest, nawet najmniejszy, może innym sprawić radość. 8 grudnia 2023 roku w ramach integracji wielopokoleniowej, zuchy z 7. Gromady Zuchowej „Kosmiczna Gromada”, harcerze z 27. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Jerzego Kukuczki z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika wraz z przedstawicielami Klubu Seniora i Świetlicy Środowiskowej spotkali się na niecodziennej zbiórce w Domu Wiejskim w Ostrowcu – na zajęciach kulinarnych oraz plastycznych. Celem warsztatów było wspólne pieczenie pierników oraz przygotowanie kartek świątecznych. W miłej atmosferze, pod czujnym okiem seniorów zuchy i harcerze przez kilka godzin wcielili się w rolę piekarzy, cukierników i dekoratorów. Była to nie tylko inicjatywa wspólnych wypieków, ale szeroko pojęta integracja.

pwd. Grażyna Jarosz, phm. Marek Jarosz