„Koncert dla Ukrainy” – Koszalin, 26.03.2022 r.

13 Darłowska Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Szare Szeregi” im. Rudego, której to harcerze stanowią trzon darłowskiego zespołu „Bez Pośpiechu”, wzięli udział w charytatywnym wydarzeniu „Artyści Politechniki Koszalińskiej dla Ukrainy” zorganizowanym przez Politechnikę Koszalińską. W ramach tej akcji odbył się charytatywny kiermasz prac pracowników i studentów z Wydziału Architektury i Wzornictwa PK oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ogółem wystawionych było około 70 prac w tym, grafiki, obrazy czy też biżuteria oraz ceramika. Swój udział w kiermaszu zaznaczył phm. Artur Hamerling, który przekazał na aukcję kolekcjonerski model japońskiego pancernika Mikasa, zdobywcę Złotego Medalu na Mistrzostwach Europy w Burgas w 2019 r. Powyższy model zlicytowany został za 1000 zł. Po kiermaszu na scenie CKS „Kreślarnia” wystąpił zespół „Bez Pośpiechu”, prezentując specjalnie przygotowany program artystyczny w którym, zostały zaprezentowane piosenki polskie, pieśni ukraińskie. Nie zabrakło też wykonań autorskich, a wszystko przeplatane było poezją m.in. Zbigniewa Herberta. Pieniądze ze sprzedaży prac zostały przekazane na rzecz działań edukacyjnych dla uciekających przed rosyjską agresją Ukrainek i Ukraińców, których los skierował do Koszalina.

dh Mariusz Iwko