W krainie baśni i bajek

Planowany na pierwszy weekend czerwca XIII Zlot Hufca ZHP Sławno, z uwagi na zagrożenie epidemiczne, będzie musiał przyjąć inną formę. Nie odbędzie się także XXIII Festiwal Piosenki Zuchowej i Harcerskiej „Gama”. Tradycyjnie spotykaliśmy się na podsumowaniu rocznej pracy gromad i drużyn w stanicy w Jarosławcu. Obecnie jest to niemożliwe, dlatego zapraszamy do realizacji tego zadania w formie zdalnej, zachowując przy tym tematykę zlotu. Każda z jednostek wybiera baśń, bajkę, opowieść lub film, które mogą nawiązywać do nazwy bądź bohatera gromady i drużyny. Na przykład „Kosmiczna Gromada” może obrać sobie jako temat przewodni „Akademię Pana Kleksa”, a drużyna nosząca imię Jerzego Kukuczki dowolną bajkę o górach… Chcielibyśmy, aby członkowie gromad zuchowych wykonali graficzny projekt sprawności, którą chcieliby zdobywać, przygotowując się do udziału w zlocie. Nazwijcie ją oryginalnie, a jako potwierdzenie wykonania zadania – prześlijcie opisaną imieniem i numerem gromady fotografię rysunku. Harcerze młodsi wykonują jednostronicowy komiks, w którym przedstawiają krótką historyjkę z udziałem bohatera drużyny. Sugerowane działanie w zastępach. Potwierdzenie – opisana fotografia pracy. Zadaniem harcerzy starszych i wędrowników będzie stworzenie gry planszowej nawiązującej treścią do tematu przewodniego. Nie zapomnijcie krótko i zwięźle opisać zasady gry. Forma wykonania: grafika komputerowa. Jeśli wystarczy wam wytrwałości i chcielibyście wykazać się większą kreatywnością, proponujemy, aby przynajmniej jeden członek gromady – drużyny przebrał się w strój wybranej postaci. Na wszystkie prace nadesłane na adres poczty elektronicznej czekamy do 5. czerwca. Prace jak zawsze możecie obejrzeć na hufcowym fanpage i stronie internetowej. Miłej i owocnej zabawy!

pion. Julia Kotecka