Wirtualnie po Powiecie – Sławno, 30.04.2020 r.

Kolejna edycja gry terenowej drużyn harcerskich odbyła się również i w tym roku. W zupełnie innej formule – tym razem wędrowaliśmy po całym powiecie sławieńskim i do tego wirtualnie. Zadaniem zastępów było wytyczenie trasy, która obejmowała wszystkie miejskie i wiejskie gminy naszego Powiatu oraz zaproponowanie miejsc, obiektów i zabytków, które w opinii uczestników zabawy – zasługują na szczególną uwagę. Na liście powiatowych atrakcji turystycznych znalazły się między innymi: Zamek Książąt Pomorskich i Pomnik Rybaka w Darłowie, kościoły w Sławnie, Malechowie, Łącku i Żukowie, bramy miejskie w Sławnie, latarnia w Jarosławcu, lapidarium w Sławnie, bunkry w Bobolinie, pałac w Ostrowcu, siedziba dawnych właścicieli Kwasowa, dawna Willa Schultza, jeziora w Wicku, Ostrowcu i Marszewie, rezerwaty „Janiewickie Bagna” i „Sławieńskie Dęby”, megality w Borkowie, okolice Barzowic, Fort Marian w Malechowie, i wiele innych. Łącznie nasi harcerscy przewodnicy wskazali aż 41 miejsc godnych odwiedzenia. W realizacji zadania wzięło udział pięć zastępów z 12. Leśnej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Drzewianie” i 6. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Dzieci Neptuna” ze Sławna.

hm. Jacek Błaszczyk