Wirtualny Dzień Ziemi – Sławno, 24.04.2020 r.

Dzień Ziemi – chociaż zdalnie i w zupełnie inny sposób, niż dotychczas. Również i w tym roku włączyliśmy się w obchody święta naszej błękitnej planety. Z oczywistych względów nie odbyły się okolicznościowe zbiórki, wędrówki, akcje sprzątania okolicznych terenów i samodzielnego odkrywania rodzącej się do życia przyrody. Tęsknie spoglądając za okno, mogliśmy jak nigdy wcześniej zastanowić się nad niszczącym wpływem ludzi na środowisko. Stworzyliśmy rysunki (zuchy i harcerze) oraz grafiki komputerowe (harcerze starsi i wędrownicy), zachęcające do ochrony Ziemi. Do udziału w zadaniu włączyły się także jednostki realizujące unijny projekt Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP pn. „Zachodniopomorskie Podwórka”. Dziękujemy 6. Wielopoziomowej DH „Dzieci Neptuna” ze Sławna – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego, 7. GZ „Kosmiczna Gromada” z Ostrowca – Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika, 8. Wielopoziomowej DH „Gryf” – Szkoła Podstawowa w Staniewicach, 12. Leśnej WDH „Drzewianie” – Dom Harcerza w Sławnie oraz 50. Wielopoziomowej DH im. Władysława Sikorskiego – Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Kopnicy i zapraszamy do obejrzenia nadesłanych prac.

hm. Jacek Błaszczyk