Świętujmy razem

Już niebawem obchodzić będziemy dwa niezwykłe święta: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja. Tradycyjnie, celebrowaliśmy je, uczestnicząc w różnego rodzaju patriotycznych uroczystościach, organizując okolicznościowe zbiórki i spotkania – zawsze pokazując nasze przywiązanie do historii i symboli narodowych. Z oczywistych przyczyn, nasz udział w obu tych wydarzeniach wyglądać będzie zgoła inaczej. Pokażmy, iż mimo trudnej sytuacji, narodowe symbole towarzyszą nam w codziennym życiu. W jaki sposób? Zadaniem dla zuchów będzie wykonanie z dostępnych w domu materiałów godła Polski. Harcerze i wędrownicy przyozdabiają się biało-czerwonym „makijażem”, natomiast instruktorzy – prezentują samodzielnie wykonany kotylion lub kokardę narodową. Na Wasze prace (zdjęcia) wysłane na hufcową pocztę, czekamy do piątego maja. Nie zapominamy oczywiście o sprawnościach zuchowych i harcerskich! Świętujmy oddzielnie, ale razem.

hm. Jacek Błaszczyk