Harcerski wolontariat

14. kwietnia do Hufca ZHP Sławno trafiła przesyłka środków ochrony osobistej dla wolontariuszy pełniących służbę w czasie trwania pandemii koronowirusa. Do zadań kilkuosobowego zespołu pełnoletnich członków ZHP, którego koordynatorką jest pwd. Dorota, należy przede wszystkim pomoc harcerskim seniorom w dokonywaniu oraz dostarczaniu zakupów niezbędnych artykułów spożywczych i leków, a także utrzymywanie z nimi stałego kontaktu telefonicznego. Środki dostarczone przez Komendę Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP w Szczecinie, zostały zakupione przez Urząd Marszałkowski w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. W zestawie znalazły się jednorazowe maseczki, rękawiczki, płyn do dezynfekcji, papierowe ręczniki oraz materiały edukacyjne związane z zachowaniem bezpieczeństwa i ochrony przed SARS-CoV-2. Ulotki zostały przekazane do wielu sklepów spożywczych w Sławnie. Wcześniej pracownicy biura Hufca – nadzorujący działalność podstawowych jednostek organizacyjnych w czasie epidemii – zostali wyposażeni w maseczki ochronne przez Urząd Miasta Sławno. Dziękując za wsparcie naszych działań, prosimy o zachowanie szczególnych środków ostrożności – bądźmy bezpieczni, myślmy o sobie i o innych.

hm. Jacek Błaszczyk