Światowy Dzień Ziemi

Każdego roku, 22. kwietnia, mężczyźni, kobiety i dzieci zbierają śmieci, sadzą drzewa, oczyszczają parki i lasy, pokazują filmy, podpisują petycje i planują lepszą przyszłość naszej planety – w ten sposób obchodzą Światowy Dzień Ziemi. W obecnej sytuacji trudno będzie przeprowadzić takie przedsięwzięcie – #zostańwdomu, co nie znaczy że mamy o tym zapomnieć. Wszystkich zuchów i harcerzy zachęcamy do niewielkiego wysiłku, którego efektem będzie zdalny udział w tym ekologicznym święcie. Waszym zadaniem jest przygotowanie plakatu promującego obchody Dnia Ziemi: zuchy wykonują go techniką rysunkową i przesyłają zdjęcie lub skan pracy, natomiast harcerze – wykorzystują do tego dowolny program graficzny. Wszystkie prace (podpisane zdjęcia, skany, pliki graficzne) wysyłamy do 24. kwietnia na adres slawno@zhp.pl. #razemalezdalnie dla Ziemi.

pwd. Dorota Jeż