Imieniny Zucha – Kopnica, 28-29.02.2020 r.

W tym wyjątkowym dniu, jakim jest 29. lutego, co cztery lata swoje imieniny obchodzą zuchy – najmłodsi członkowie Związku Harcerstwa Polskiego. Imieniny Zucha to święto wszystkich zuchów – tych najmłodszych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w zuchowym świecie, jak i tych, którzy w strukturach harcerstwa istnieją od wielu lat. Aby uczcić to wyjątkowe święto, 50. Wielopoziomowa Dryżyna Harcerska im. Władysława Sikorskiego w Kopnicy zorganizowała dwudniowy biwak, który rozpoczął się uroczystym świeczkowiskiem. Udział w nim wzięli zaproszeni goście: pan Radosław Głażewski – wójt Gminy Darłowo, hm. Ryszard Sobczak – komendant Hufca ZHP w Sławnie, pan Rafał Kosowski – dyrektor naszej szkoły, zuchy, harcerze oraz rodzice zuchów. Spotkanie rozpoczęła drużynowa phm. Anida Krawiecka, która wygłosiła okolicznościową gawędę, a następnie zaprosiła wszystkich na zuchową zabawę, której punktem kulminacyjnym było złożenie przez najmłodsze zuchy Obietnicy Zuchowej. “Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha” – to słowa Obietnicy, które zostały wypowiedziane przez: Oliwię, Julię, Gabrysię, Blankę i Beniamina. Zuchy otrzymały Znaczki Zucha i od tej chwili stały się pełnoprawnymi członkami ZHP. Zbiórka zakończyła się zawiązaniem braterskiego kręgu oraz symbolicznym przekazaniem iskierki przyjaźni. To była piękna uroczystość połączona z dobrą zabawą, która na długo zostanie w pamięci naszych zuchów, harcerzy i gości. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za obecność, a rodzicom za całoroczną współpracę i wsparcie.

phm. Anida Krawiecka