„Wstańcie, chodźmy!” – 13.10.2019 r.

Tegorocznemu Dniu Papieskiemu towarzyszyło hasło „Wstańcie, chodźmy!”, będące tytułem książki napisanej przez Jana Pawła II w 2002 r., w której ówcześnie podejmował rozważania nad swoim powołaniem i odwoływał się do miejsc i osób związanych z posługą biskupią. W ten sposób Ojciec Święty chciał zachęcić wszystkich do tego, aby obudzeni i zmobilizowani weszli w nowe, trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa. Namawiał do mobilizowania się oraz działania na rzecz siebie i innych. W tym wyjątkowym, wielowymiarowym wydarzeniu, jakim jest rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową nie zabrakło również zuchów, harcerzy i instruktorów hufca. 13. października br. -między innymi – podczas mszy świętej celebrowanej w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny poczty sztandarowe Hufca Sławno i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wystawiła reprezentacja 12. Leśnej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Drzewianie”, a członkowie 6. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Dzieci Neptuna” wspólnie z drużynową kwestowali na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w Sławnie. Natomiast 50. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Władysława Sikorskiego ze Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza wspólnie ze szkolnym kołem „Caritas” zbierała datki na fundusz stypendialny przed kościołami w Barzowicach, Cisowie i Darłówku. Do obchodów XIX Dnia Papieskiego włączyły się także jednostki z innych Związków Drużyn ZHP, które 25. października uczestniczyć będą w podsumowaniu DP, czyli w V Przeglądzie Piosenki Religijnej Hufca ZHP Sławno.

hm. Jacek Błaszczyk