„Nabór u Drzewian” – Sławno, 21.09.2019 r.

21. września br. odbyła się terenowa zbiórka 12. Leśnej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Drzewianie” ze Sławna, którą przygotowali druh Cyprian i druhna Julka. Jej głównym celem było przede wszystkim zaprezentowanie kandydatom na członków dotychczasowych osiągnięć drużyny, pokazanie im ciekawych form spędzania wolnego czasu oraz uchylenie rąbka tajemnicy metodyki harcerskiej. Na naborowe spotkanie przybyło się aż trzynastu potencjalnych „Drzewian”, którzy z chęcią wzięli udział w swoich pierwszych zajęciach. Na początek druh Cyprian przeprowadził krótkie ćwiczenia z musztry, a następnie – spod budynku dawnego gimnazjum – wyruszyliśmy w szyku do lasu komunalnego, gdzie podzieleni na patrole – obecni i przyszli harcerze wcielili się w rycerzy, uczestnicząc pod czujnym okiem druhny Hani w zabawie doskonalącej współpracę i koordynację. Kolejnymi punktami programu zbiórki były zajęcia związane z Prawem Harcerskim – gawędy i scenki tematyczne przedstawione przez druhny Oliwię oraz Julkę wzbudziły duże zainteresowanie i ciekawość, a także zainspirowały do zadawania wielu istotnych pytań. Wyprawa w teren, to oczywiście ognisko. Przed jego oficjalnym zainicjowaniem, druh Cyprain przećwiczył ze wszystkimi sposoby układania stosu i rozpalania ogniska – jednego z najważniejszych obrzędów harcerskich. Gdy zapłonął pierwszy płomień, odczytany został rozkaz drużynowego powołujący druhnę Julię na pełnoprawną członkinię „Drzewian”, a czterem członkom drużyny przyznano „Srebrny bukowy liść stażu” – symbolu rocznej służby w 12. Leśnej WDH. Po tym uroczystym wydarzeniu, kończąc oficjalną część zbiórki, przystąpiliśmy do pieczenia kiełbasek i tostów, ufundowanych przez 7. Krąg Instruktorski „Sami Swoi’ – za co bardzo serdecznie dziękujemy. Jesteśmy przekonani, że nasza akcja naborowa osiągnęła zamierzone cele i już niebawem będziemy mogli powitać w swoich szeregach nowych członków. 

pwd. Michał Fleran