XVIII Dzień Papieski – „Promieniowanie Ojcostwa”, 14.10.2018 r.

Dzień Papieski14 października obchodziliśmy w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie kolejny, osiemnasty już Dzień Papieski, zorganizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w roku 1978. Hasło tegorocznego Dnia – „Promieniowanie Ojcostwa” zostało bezpośrednio zaczerpnięte z dziedzictwa literackiego Papieża Polaka, a samo wydarzenie skupiało się wokół dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła II oraz setnego jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Do udziału w XVIII Dniu Papieskim włączyli się także harcerze sławieńskiego hufca, którzy wspólnie z wolontariuszami z innych organizacji kwestowali na stypendia dla młodych i zdolnych ludzi. Udział w Dniu Papieskim to także zadanie specjalne turnieju „Mistrzowie Hufca ZHP Sławno” – gromady i drużyny przygotowują z tej okazji różnorodne przedsięwzięcia programowe, dzięki którym między innymi zdobywają tematyczne sprawności. Podsumowanie hufcowych działań związanych z obchodami czterdziestej rocznicy wyboru polskiego duchownego na papieża nastąpi podczas IV Powiatowego Przeglądu Piosenki Religijnej, który odbędzie się 26 października w Domu Harcerza.

hm. Jacek Błaszczyk