Majowe święta – Sławno, 03-05.05.2018 r.

Główne — kopiaMaj to miesiąc, kiedy obchodzimy jedne z kilku najważniejszych świąt państwowych: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Konstytucji 3 Maja. W obu tych wydarzeniach tradycyjnie uczestniczyli harcerze jednostek organizacyjnych Hufca ZHP Sławno. 3 maja członkowie Komendy i VII Kręgu Instruktorskiego „Sami Swoi” wzięli udział w miejskich obchodach 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji. Uroczystość rozpoczęto mszą świętą w intencji Ojczyzny, poczym udano się pod Pomnik Poległych Żołnierzy oraz Krzyż Katyński, gdzie złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Poczty sztandarowe oraz warty honorowe wystawiła 12. Leśna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Drzewianie” działająca przy Domu Harcerza. Z kolei główne obchody Święta Flagi odbyły się 5 maja. Na słąwieńskim rynku, w obecności włodarzy miasta, powiatu i przedstawicieli rządu, w asyście kompanii honorowej Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie wciągnięto flagę narodową. Hufiec ZHP Sławno reprezentowali druhna komendant hm. Barbara Sobczak, zastępca ds. kształcenia druh Ryszard Sobczak, Szef Biura Komendy Hufca ZHP oraz drużynowi: pwd. Anna Batorska i HO Michał Fleran. Poczet sztandarowy hufca oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wystawili „Drzewianie”, natomiast członkowie 5. Środowiskowej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Wilki Morskie” ze Smardzewa pełnili służbę porządkową, zabezpieczając przebieg uroczystości.

hm. Jacek Błaszczyk

Ten wpis został opublikowany w Imprezy. Dodaj do zakładek Link.