„Witamy wiosnę” – marzec 2018 r.

GłówneWiosna! Od stuleci witanie tej najpiękniejszej pory roku stanowi istotny element polskiej kultury. Jednym z najważniejszych zwyczajów, pielęgnowanych po dziś dzień, jest palenie Marzanny – kukły, która symbolizuje słowiańską boginię zimy, władczynię życia i śmierci, patronkę urodzaju. Próbna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Leśni Wojownicy“ z Korlina postanowiła zorganizować uroczystość z okazji przywitania wiosny. W tym celu zaprosiliśmy uczniów Zespołu Szkół Społecznych na spotkanie z muzyką i zabawą. Rozpoczęliśmy od rozpalenia ognika i upieczenia kiełbasek, przy czym towarzyszyły nam piosenki harcerskie. Następnie wyruszyliśmy na poszukiwanie Marzanny, która nie chciała powrócić do świata podziemnego. Na szczęście porządek został zachowany – Marzannę odnaleziono i spalono. W nagrodę za pomoc w schwytaniu przebiegłej bogini wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali słodkie upominki. Po pożegnaniu Marzanny, rozegraliśmy mecz piłki nożnej. A teraz oczekujemy na budzenie się natury do życia: na spacery w ciepłych promykach wiosennego słońca, na wypady do lasu i obserwowanie przyrody w całej jej krasie.

dh. Magdalena Skrzeczkowska

Do realizacji tematycznego zadania specjalnego turnieju „Mistrzowie Hufca ZHP Sławno” oprócz Próbnej WDH „Leśni Wojownicy” przystąpiły także: 3. Wielopoziomowa DH „Promyki” z Pieszcza, 5. Środowiskowa WDH „Wilki Morskie” ze Smardzewa, 7. GZ „Kosmiczna Gromada” z Ostrowca, 25. WDH im. ppor. Emilii Gierczak z Postomina, 27. WDH im. Jerzego Kukuczki z Ostrowca, 50. WDH im. Władysława Sikorskiego z Kopnicy oraz Próbna Leśna WDH „Drzewianie” ze Sławna.

Ten wpis został opublikowany w Imprezy. Dodaj do zakładek Link.