Promujemy 700-lecie Sławna – Sławno, 09.05.2017 r.

Główne9 maja reprezentujący Hufiec ZHP im. WOP w Sławnie harcerze 5. Środowiskowej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Wilki Morskie” w Smardzewie prowadzili akcję promującą 700-lecie Miasta Sławna – obchodów głównych oraz równie ważnych imprez towarzyszących, między innymi: Dnia Święców i XXI Biegu Święców wraz z Jarmarkiem Wielu Kultur, miejskiej gry terenowej „Przeprawa śladami Racibora”, historycznego korowodu oraz 49. Festiwalu Orkiestr Dętych. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Sławno, a także Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sławnie członkowie drużyny kolportowali okolicznościowe ulotki, zachęcając mieszkańców do wspólnego świętowania – objętym Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – jubileuszu stolicy powiatu i pokrótce przypominając historię miasta nad Wieprzą. Dla zuchów i harcerzy sławieńskiego Hufca ZHP ciąg dalszy obchodów będzie miał miejsce na jubileuszowych – X Zlocie Hufca ZHP i XX Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej „Gama” – które odbędą się w połowie czerwca w Stanicy Harcerskiej „Leśna Polana” w Jarosławcu. Tam wykonywać będą między innymi piosenki o Sławnie oraz budować makiety zabytków miasta. Organizatorom obu wydarzeń życzymy niezapomnianych wrażeń z tych niepowtarzalnych jubileuszowych chwil.

hm. Jacek Błaszczyk

Ten wpis został opublikowany w Imprezy. Dodaj do zakładek Link.